Blog Başlık

 • Temmuz 03, 2022

  menü
 • Haziran 13, 2022 TurkuazKöy

  finike, gezilecek, yerler, seyahat, harita
 • Eylül 18, 2021

  telegram, e-ticaret, finike portakalı
 • Mart 13, 2021 TurkuazKöy

  kafe menüsü
 • Mart 12, 2021 TurkuazKöy

  menü
 • Haziran 04, 2020 Finike

  Finike’de gezerken her köşede tarihi bir ize rastlamak mümkündür. En belirgin olanları; Limyra Antik Kenti, Elmalı yolu üzerindeki Arykanda Antik Kenti ve Kumluca ile Finike arasında bir tepede konumlanmış olan Rhodiapolis Antik Kenti’dir.

  finike tarihi, finikenin kısa tarihi
 • Haziran 04, 2020 TurkuazKöy

  Her zaman önem verdiğimiz temizlik ve hijyen kurallarını içinde bulunduğumuz Covid-19 salgın sürecinde arttırmış bulunmaktayız. İçinizin rahat etmesi, tatil sürecinizi huzurlu geçirmenize yardımcı olmak için bu kapsamda aldığımız tedbirleri sizlerle paylaşmak isteriz.

  turkuazköy covid-19 önlemleri
 • Haziran 04, 2020 Finike

  TurkuazKöy’ümüzün bulunduğu Finike, Akdeniz’in en güzel ve keyifli yerlerinden biri. Finike’de gezebileceğiniz yerlerden daha önce bahsetmiştik. Şimdi de biraz çevresindeki cennet köşelerden bahsedelim istedik. 

  Özel araçla veya otobüslerle kolaylıkla gidebileceğiniz mesafede, nefes kesen doğa harikaları bulunuyor. Her birine günü birlik seyahatler düzenleyebilirsiniz.
   

  finikeye yakın yerler, finikeye yakın gezilecek yerler
 • Haziran 04, 2020 Tarifler Finike Portakalı

  Tek başına ağız sulandıran Finike portakalı ile harika bir lokum yapabilirsiniz. Her şeyi evde yapmaya başlamışken, lokum neden yapılmasın ki? 

  portakallı lokum, portakallı lokum tarifi
 • Haziran 04, 2020 Tarım

  Dünya’da yaşanan pandemi nedeniyle bizleri en çok düşündüren konulardan biri de gıdaya erişim oldu. Evden çıkamadığımız bu süreçte gıdanın kapımıza gelmesini sağladık. Online satış mağazaları sayesinde birçoğumuz evde kalarak gıdaya erişebildik. Tabi umuyoruz ki; her şey normale döndüğünde ailelerinin her zaman sıcak baktığı, evet dediği fakat hayat telaşesi içerisinde harekete geçmekte geç kaldığı bir konuyu tekrar hatırlatmak istiyoruz.

  tarımın geleceği, tarım turizmi
 • Haziran 04, 2020 Tarifler

  TurkuazKöy’ümüzün portakallarını dilim dilim yemesi ayrı, suyunu sıkıp içmesi lezzetli. Bildiğiniz gibi, portakalla yapılan birbirinden farklı tatlı ve salata tarifleri de var. Fakat şimdi size vereceğimiz tarif, bunların ötesinde bir lezzete sahip: Portakallı smoothie tarifi.

  portakallı smoothie tarifi, portakallı smoothie
 • Haziran 04, 2020 Tarım

  Son yıllarda ekolojik köylerin artışı, doğal tarıma verilen önem, turizm sektörüne de yansıdı. Bu iki sektör, birbiriyle her zaman bir ilişki içerisindeydi. Fakat son yıllarda daha göz önünde yaşamaya başladılar bu ilişkilerini.

  tarım turizmi nedir, tarım turizmi
 • Haziran 04, 2020 Tarifler

  Baharda bol bol salata yemenin keyfini sürmek gerek. Bağışıklığınızı kuvvetlendirmek, direncinizi arttırmak için hemen hemen her gün salata yemenizde fayda var.

  Vereceğimiz tarifte alışılmadık bir ekleme olacak ki, bu da salatanın vitamin değerini daha da yükseltecektir.

  beyaz limonlu salata, beyaz limonlu salata tarifi, limonlu salata tarifi, beyaz limonlu tarifler
 • Haziran 04, 2020 Sağlık

  Avokado, geç tanıştığımız fakat çok sevip, hak ettiği değeri verdiğimiz bir meyve. Mutfaklarda önem kazanmasının yanı sıra, kozmetik sektöründe de bir o kadar önemli. Saç ve cilt bakımı için yağı inanılmaz derecede etkili bir iksir.

  avokado, avokadonun yararları, avokadonun faydaları,
 • Haziran 04, 2020 Tarifler

  Turunç reçeli kendi başına efsanevi güzellikte bir lezzet. Bu güzelliği, başka tatlarla buluşturup lezzet cümbüşü yaratmak istedik ve oldu: Turunç reçelli kek.

  turunç reçelli kek tarifi,
 • Haziran 04, 2020 Sağlık

  Şadok, Akdeniz havası etkisindeki tüm şehirlerin yakından tanıdığı bir meyvedir. Diğer şehirlerde, daha geç tanındığını söyleyebiliriz. Turunçgiller ailesinden ve ağaç kavunu olarak da tanınır. Bunu sebebi ise, ağaçta yetişen bir kavun gibi görünmesi.

  şadok, şadok meyvesi, şadok faydaları nelerdir,
 • Haziran 04, 2020 Sağlık

  C vitamini, askorbik asit olarak bilinen bir vitamin türüdür. Suda eriyebiliyor olması sebebiyle vücutta emilimi ve harabiyeti oldukça kolaydır.

  Dilimizden düşmeyen C vitaminin vücudumuza olan faydaları nelerdir, hangi yiyeceklerde bulunur ve nasıl alınmalıdır; biraz da bunlardan bahsedelim. 

  c vitamini, c vitaminin faydaları nelerdir
 • Haziran 04, 2020 Sağlık

  Beslenmemize dikkat etmemiz gerektiği her zaman uzmanlar tarafından altı çizilerek belirtiliyor. Bununla birlikte, içine girdiğimiz bu süreçte beslenmenin önemini daha çok fark eder olduk.
  Uzmanların belirttiği üzere; iyi beslenen, egzersiz yapan, uykusuna dikkat eden insanların bağışıklıkları, aksini yapanlara göre çok daha kuvvetlidir. Bu sebeple sizlere bağışıklık sistemini güçlendiren besinleri tekrar hatırlatmak istedik. 

  bağışıklık sistemini güçlendiren 8 besin, bağışıklık güçlendiren besinler nelerdir
 • Haziran 04, 2020 Finike

  Akdeniz’in küçük mü küçük ilçesi Finike’nin onlar güzelliği barındırdığını biliyor muydunuz?

  finike, saklı cenette finike
 • Haziran 04, 2020 Sağlık

  Beyaz limon, Akdeniz limonu olarak tanınan enfes bir meyve. Limonun gerçek bir C vitamini kaynağı olduğunu hepimiz biliyoruz. Beyaz limonda bu oran biraz daha yüksek ve her yerde yetişmeyen özel bir limon türü.

  beyaz limon, beyaz limonun faydaları
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR