Satış Sözleşmesi

MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

1.1 SATICI

Satıcı

Fineco Finike Ekolojik Tarım ve Gıda Ürünleri Celal BÜLBÜL (turkuazkoy.com)

Adres

Yeni Mahalle Şerbetçi Bulvarı No:30 Finike / Antalya

Telefon

0242 865 79 36

E-posta

[email protected]


2.1 ALICI

Adı Soyadı

#aliciadisoyadi#

T.C Kimlik No

#tckimlik#

 

Teslim Edilecek Kişi

#teslimedilecekkisi#

Telefon Numarası

#telefonno#

Teslimat Adresi

#teslimatadresi#

Fatura Edilecek Kişi/Kurum

#faturaedilecekkisikurum#

Fatura Adresi

#faturaadresi#

MADDE 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait turkuazkoy.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. turkuazkoy.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Alıcıya ait tüm bilgiler yukarıda verilmiştir.

#alinanurunler#

MADDE 5 - TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:

5.1 Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmiş ise, teslimat masrafı satıcıya aittir. Ücretsiz teslimat beyan edilmemiş ise teslimat ücreti alıcıya aittir.

5.2 Gün içerisinde saat 15.00’e kadar verilen ve ödemesi gerçekleştirilen siparişler şehir ve merkez farklılıklarına göre 1-3 iş günü içerisinde alıcıya ulaşır. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sipariş edilen ürünlerin sevkiyatı Pazartesi günü yapılmaktadır.


MADDE 6 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ:

6.1 ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.

6.2 ALICI, siparişin iptali durumunda, sevkiyat öncesi müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek iptal işlemini gerçekleştirebilir. Satıcı 10(üç) iş günü içerisinde ürün bedelini iade eder. Sevkiyat sonrası sipariş iptali yapılamaz.

MADDE 7 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ:

7.1 SATICI, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

7.2 Sözleşme konusu mal/hizmet, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.

7.3 SATICI, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 10 (on) gün içinde iade alır. Haklı gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir.

7.4 SATICI, mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içinde iade edilir.

7.5 Garanti belgesi ile satılan mal/hizmetlerden olan veya olmayan mal/hizmetlerden arızalı veya bozuk olan mal/hizmetler, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için satıcıya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.

7.6 Coğrafi İşaret’e sahip Finike Portakalı anaç olarak turunç ve çeşit olarak Washington’dur. Ekim-Nisan arası hasat dönemine sahiptir. Bu ürün hiçbir şekilde depolanarak satılmaz. Hasat dönemi Ekim-Ocak ayları olan Enterdonat cinsi Limon hiçbir şekilde depolanarak satılmaz.

7.7 Ürünler hasat dönemi içerisinde kesinlikle depolanarak satılmazlar. Ancak, hasat dönemi Ekim-Kasım ayları olan Hicaz Nar çeşidi Aralık-Mart aylarında satılmak üzere,
hasat dönemi Nisan-Mayıs olan Valencia cinsi portakallar Haziran-Eylül aylarında satılmak üzere, ürünün tazeliği bozulmayacak şekilde depolanabilir.

MADDE 8 - SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ:

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli turkuazkoy.com adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

MADDE 9 - CAYMA HAKKI:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 10. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve turkuazkoy.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli alıcıya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır.

MADDE 10 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER:

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, hijyenik mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, çeşitli medyaların (Dvd,Cd v.b), bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit v.b) ile kozmetik malzemelerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

MADDE 11 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:

Alıcı, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini alıcıdan talep edebilir ve her koşulda alıcının borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, alıcı, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

MADDE 12 - YETKİLİ MAHKEME:

İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Finike Mahkeme ve İcra Müdürlükleri münhasıran yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR