Hikayemiz

 

Turkuaz Köy’e Hoşgeldiniz.

                Bizler 18. yy’dan bu yana Finike’de tarım ve ticaret ile uğraşan büyük bir ailenin torunlarıyız. Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren çeltik, pamuk ve günümüzde adı Finike ile özdeşleşen portakal üretiminin yaygınlaştığı yöremizde üç kuşaktır narenciye üretiyoruz.

                Hedefimiz, Finike’nin en değerli özvarlığı olan, kalitesi ve ünü Coğrafi İşaret ile tescillenen Finike Portakalı’nı ve tarım kültürünü gelecek kuşaklara aktarabilmektir. Bu gayret ile Turkuaz Köy Finike’yi ve tüm değerlerini sizlerle paylaşmak amacı ile kurulmuştur. Antik dönemde Limyros olarak adlandırılan nehrin manzarasında ve her yanı portakal ağaçları ile çevrili bahçelerimiz içerisinde restoran, konaklama ve etkinlik hizmeti vermekteyiz. Ayrıca ürettiğimiz tüm meyve, sebze ve işlenmiş ürünleri web sayfamız aracılığı ile kapınıza kadar ulaştırıyoruz.

                Her mevsim ayrı güzellikte olan Finike’mizin turizmdeki değerini artırmak ve hak ettiği değere kavuştuğunu görmek için tüm ailemiz ve bizlerle bu yolda ilerleyen ekibimiz ile beraber çok çalışmaya devam edeceğiz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR