MENÜ   X

HİZMETLER

KONAKLAMA

Finike Portakalı eşliğinde, Limyra ve Gökçay'ın eşsiz manzarasında çevreci ve sürdürülebilir bir doğal yaşam köyü.

Farklı tiplerde olmak üzere hem modern hem de çevre ile uyumlu, her anlamda sizleri doğa ve toprak ile buluşturan konaklama tesisimizin faaliyete geçmesi planlanmıştır. Konaklama tesisimiz faaliyete geçene kadar sizleri Finike'de bulunan otellerimizde misafir edeceğiz. 

Sakin bir dinlenme ortamı ile beraber ziraat, zanaat, spor vb. alanlarda uzman kişiler eşliğinde günlük-haftalık eğitim/gezi programları düzenlenecektir. 

Konaklama süresi boyunca köyümüzde yetişen birbirinden lezzetli ürünler de hizmetinizde olacaktır.

EĞİTİM VE UYGULAMA

Turkuaz Köy'de ürettiğimiz tüm ziraat ve zanaat ürünleri hakkında düzenli eğitim ve uygulama programları düzenlenmektedir.

Örneğin, narenciye veya zeytin bahçelerimizde bizlerle beraber meyve toplayabilir, budama yapabilir, hatta traktör kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Tüm işlenmiş gıda ürünlerini -reçel, peynir, ekmek vb.- aşama aşama izleyebilir, dilerseniz siz de aşçılarımıza katılabilirsiniz.

Özel istek üzerine köyümüzde konaklayarak günlük veya haftalık olarak şirket içi eğitim veya herhangi bir konuda eğitim faaliyetleri organize edebilirsiniz. Özel organizasyonlar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

GEZİLER

Finike'nin Portakalı kadar meşhur dağları, gizemini kaybetmemiş antik kentler ve eşsiz koyları keşfedilmek için sizleri bekliyor.

Endemik bitki örtüsü ile 1000 metre üzerinde Sedir ve Ardıç ağaçlarının yüceliği eşliğinde Alacadağ Milli Parkı çevresinde sabah erken saatlerde oksijen depoluyoruz.

Rhodiapolis, Arykanda, Limyra, Myra, Termessos, Kekova gibi dünya medeniyetlerine ev sahipliği yapmış kentler Finike'ye oldukça yakındır. Size özel turlarla istediğiniz antik kentleri ziyaret edebilirsiniz.

Tekne turlarımız ile de Kekova, Demre ve Finike'de bulunan eşsiz Radyofor Koyu'nda da deniz keyfi yapabilirsiniz. 

Dünyanın en güzel manzaralarından olan Gelidonya Feneri'ni de unutmayın.

SPOR

Köyümüzde narenciye bahçelerimizin Gökçay kenarında 2 km'lik yürüyüş/koşu/bisiklet parkuru bulunmaktadır.

Gökçay'ın hafif akıntısı ve esintisi ile beraber kano yapabilir, deniz bisikletine de binebilirsiniz.

Sizin için özel tasarlanan doğal havuzda yüzebilirsiniz.

Bol oksijen ile sabahın erken saatlerinde, Mehmet Özkan eşliğinde Finike ve çevresinde bisiklet gezisinin ardından harika bir kahvaltı sizi bekliyor olacak.

 

RESTORAN

Turkuaz Köy'de birbirinden lezzetli yöresel ürünler ile köy kahvaltısı keyfi sizleri bekliyor. Dalından koparılan taptaze portakal ve greyfurt suyu ile beraber Beyaz Limon'dan ürettiğimiz limonata tüm sezon boyunca hizmetinizde sizlere sağlık ve enerji veriyor.

 

 

ALIŞVERİŞ

Turkuaz Köy'de sizler için yetiştirilmiş tüm ürünler köy pazarında satılmaktadır.

Hassas Tarım İlkelerine göre yetiştirdiğimiz;Tüm sebze meyveler, katkısız üretilen reçel, salça ve zeytinyağı vb. ürünler, Doğal ortamlarında beslenen küçükbaş, büyükbaş ve tavuklardan et, süt, yumurta ve bu ürünlerden elde edilmiş peynir, yoğurt vb.,

Aynı zamanda atölyemizde el yapımı mozaik ve ahşap ürünleri, hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz.

Köyümüzden ayrıldıktan sonra da internet sayfamız üzerinden dilediğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz.