MENÜ   X

HİZMETLER

KONAKLAMA

Finike Portakalı eşliğinde, Limyra ve Limyros Nehri'nin eşsiz manzarasında çevreci ve sürdürülebilir bir doğal yaşam köyü.

Finike'nin tarımı, tarihi ve doğası TurkuazKöy'de. Coğrafi İşaretli Finike Portakalı'nın yetiştiği portakal bahçeleri içerisinde ve Limyros Nehri kenarında dinlenmenin ve huzurun tadına varın.

Ahşap odalarımızda konforunuz için klima, minibar, tv ve diğer tüm detaylar vardır. Finike'de köy kahvaltısı ile meşhur olan restoranımızda yöresel lezzetler ile birlikte dünya mutfağından da yemekler tadarken köyümüzün güzel manzarasını seyredin.

Ayrıca Bereketli Limyros Nehri adıyla tarihe geçen ve bugünlerde Gökçay olarak adlandırılan tatlı suya güvenli bir şekilde girmenizi sağlayan doğal havuzumuz mevcuttur.

Finike ve çevresinde her mevsim gezilecek farklı noktalar vardır. Limyra antik şehri ile bahçelerimiz ile iç içedir ve Myra, Arykanda ve Rhodiapolis ise yarım saat uzaklıktadır. Görülmesi gereken Gökbük Kanyonu, Karaöz, Gelidonya Feneri, Adrasan ve Suluada, Kekova ve Kaleköy, Alacadağ Milli Parkı, Elmalı vb. bir saatlik uzaklıktadır. TurkuazKöy konforlu bir dinlenme ve huzur tatili sunmanın ötesinde portakaldan zeytine, koylardan tarihine kadar Finike'nin tüm doğal güzelliklerini sizlerle paylaşıyor.

Bununla birlikte 12 ay boyunca hasadını yaptığımız narenciye ürünlerini de otelimizde konaklayan misafirlerimize özel indirim ve fırsatlarla kapınıza kadar getiriyoruz. Dilerseniz hasat, bakım, reçel yapımı vb. faaliyetlere de katılabilirsiniz. Ama her şeyden güzeli ovayı hatta Finike körfezini kaplayan o müthiş portakal çiçeği kokusunu tüm gün parfüm gibi koklayacağınız Nisan ayına rezervasyon için lütfen gecikmeyin.

TurkuazKöy'de Görüşmek Dileğiyle.

Finike'nin tarımı, tarihi ve doğası TurkuazKöy'de. Coğrafi İşaretli Finike Portakalı'nın yetiştiği portakal bahçeleri içerisinde ve Limyros Nehri kenarında dinlenmenin ve huzurun tadına varın. Ahşap odalarımızda konforunuz için klima, minibar, tv ve diğer tüm detaylar vardır. Finike'de köy kahvaltısı ile meşhur olan restoranımızda yöresel lezzetler ile birlikte dünya mutfağından da yemekler tadarken köyümüzün güzel manzarasını seyredin. Ayrıca Bereketli Limyros Nehri adıyla tarihe geçen ve bugünlerde Gökçay olarak adlandırılan tatlı suya güvenli bir şekilde girmenizi sağlayan doğal havuzumuz mevcuttur. Finike ve çevresinde her mevsim gezilecek farklı noktalar vardır. Limyra antik şehri ile bahçelerimiz ile iç içedir ve Myra, Arykanda ve Rhodiapolis ise yarım saat uzaklıktadır. Görülmesi gereken Gökbük Kanyonu, Karaöz, Gelidonya Feneri, Adrasan ve Suluada, Kekova ve Kaleköy, Alacadağ Milli Parkı, Elmalı vb. bir saatlik uzaklıktadır. TurkuazKöy konforlu bir dinlenme ve huzur tatili sunmanın ötesinde portakaldan zeytine, koylardan tarihine kadar Finike'nin tüm doğal güzelliklerini sizlerle paylaşıyor. Bununla birlikte 12 ay boyunca hasadını yaptığımız narenciye ürünlerini de otelimizde konaklayan misafirlerimize özel indirim ve fırsatlarla kapınıza kadar getiriyoruz. Dilerseniz hasat, bakım, reçel yapımı vb. faaliyetlere de katılabilirsiniz. Ama her şeyden güzeli ovayı hatta Finike körfezini kaplayan o müthiş portakal çiçeği kokusunu tüm gün parfüm gibi koklayacağınız Nisan ayına rezervasyon için lütfen gecikmeyin. TurkuazKöy'de Görüşmek Dileğiyle.

 

EĞİTİM VE UYGULAMA

Turkuaz Köy'de ürettiğimiz tüm ziraat ve zanaat ürünleri hakkında düzenli eğitim ve uygulama programları düzenlenmektedir.

Örneğin, narenciye veya zeytin bahçelerimizde bizlerle beraber meyve toplayabilir, budama yapabilir, hatta traktör kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Tüm işlenmiş gıda ürünlerini -reçel, peynir, ekmek vb.- aşama aşama izleyebilir, dilerseniz siz de aşçılarımıza katılabilirsiniz.

Özel istek üzerine köyümüzde konaklayarak günlük veya haftalık olarak şirket içi eğitim veya herhangi bir konuda eğitim faaliyetleri organize edebilirsiniz. Özel organizasyonlar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

GEZİLER

Finike'nin Portakalı kadar meşhur dağları, gizemini kaybetmemiş antik kentler ve eşsiz koyları keşfedilmek için sizleri bekliyor.

Endemik bitki örtüsü ile 1000 metre üzerinde Sedir ve Ardıç ağaçlarının yüceliği eşliğinde Alacadağ Milli Parkı çevresinde sabah erken saatlerde oksijen depoluyoruz.

Rhodiapolis, Arykanda, Limyra, Myra, Termessos, Kekova gibi dünya medeniyetlerine ev sahipliği yapmış kentler Finike'ye oldukça yakındır. Size özel turlarla istediğiniz antik kentleri ziyaret edebilirsiniz.

Tekne turlarımız ile de Kekova, Demre ve Finike'de bulunan eşsiz Radyofor Koyu'nda da deniz keyfi yapabilirsiniz. 

Dünyanın en güzel manzaralarından olan Gelidonya Feneri'ni de unutmayın.

SPOR

Köyümüzde narenciye bahçelerimizin Gökçay kenarında 2 km'lik yürüyüş/koşu/bisiklet parkuru bulunmaktadır.

Gökçay'ın hafif akıntısı ve esintisi ile beraber kano yapabilir, deniz bisikletine de binebilirsiniz.

Sizin için özel tasarlanan doğal havuzda yüzebilirsiniz.

Bol oksijen ile sabahın erken saatlerinde, Mehmet Özkan eşliğinde Finike ve çevresinde bisiklet gezisinin ardından harika bir kahvaltı sizi bekliyor olacak.

 

RESTORAN

Turkuaz Köy'de birbirinden lezzetli yöresel ürünler ile köy kahvaltısı keyfi sizleri bekliyor. Dalından koparılan taptaze portakal ve greyfurt suyu ile beraber Beyaz Limon'dan ürettiğimiz limonata tüm sezon boyunca hizmetinizde sizlere sağlık ve enerji veriyor.

 

 

ALIŞVERİŞ

Turkuaz Köy'de sizler için yetiştirilmiş tüm ürünler köy pazarında satılmaktadır.

Hassas Tarım İlkelerine göre yetiştirdiğimiz;Tüm sebze meyveler, katkısız üretilen reçel, salça ve zeytinyağı vb. ürünler, Doğal ortamlarında beslenen küçükbaş, büyükbaş ve tavuklardan et, süt, yumurta ve bu ürünlerden elde edilmiş peynir, yoğurt vb.,

Aynı zamanda atölyemizde el yapımı mozaik ve ahşap ürünleri, hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz.

Köyümüzden ayrıldıktan sonra da internet sayfamız üzerinden dilediğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz.